Hakkımızda

TARİHÇE

ULUPARS ENERJİ MAKİNA ELEKTRİK OTOMOTİV SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.

Fosil kaynaklı veya yenilenebilir enerji kaynaklı  sistemler için elektrik makinaları tasarımlarının gelişimine hız kazandırmak ve yeni ürün portföyü oluşturmak için Tübitak 1512 – Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG) çerçevesinde 2018 yılında kuruldu.

Farklı sektördeki firmalara elektrik makinaları tasarımı ve mevcut makinaların geliştirilmesi alanında mühendislik hizmetleri sunmaktadır. Mühendislik hizmetleri; elektrik motoru, jeneratör ve transformatör tasarımı-analizi ve prototip üretimi kapsamında yürütülmektedir. Ayrıca firmaların mevcut Ar-Ge biriminin güçlenmesine yönelik eğitimler de verilmektedir. Çalışmalarımız; manyetik, termal ve mekanik analizlerinin yanında müşteri isteğine bağlı olarak baştan sona iyileştirme, optimizasyon süreçleri ve yeni ürün çalışmalarını kapsamaktadır.

Ayrıca talep edilmesi halinde transformatör, motor ve jeneratör prototip imalatı yapılmaktadır. İlgili çalışmalara yönelik; Proje, Eğitim, Mühendislik, Danışmanlık ve Mentörlük hizmetleri vermektedir. Bu amaç doğrultusunda; dünyada meydana gelen elektrik alanındaki teknolojik gelişmeleri sürekli ve sistematik olarak izleyen, elektrik makinaları alanında yenilikçi ve özgün çözümler üreten, ülke ekonomisine katkı sağlayan, global bir şirket olmayı hedeflemiştir.

Harran Üniversitesi Teknokent’te çalışmalarını sürdüren ULUPARS, bilgi birikimi, deneyim ve uzman altyapısıyla ulusal ve uluslararası alanda faaliyetlerini devam etmektedir.

Vizyonumuz

Elektrik makinaları tasarımı ve prototip imalatı gerçekleştiren firma olarak; lider bir pozisyonda olmaya yönelik adımlar atan ve evrensel değerleri özümseyen AR-GE konusunda dünya markası olmaktır.

Misyonumuz

Elektrik makinaları tasarımı ve teknoloji üretimi yolu ile bilimsel gelişime katkı sağlayan, sorgulayan, araştıran ve sürekli gelişmeyi hedef edinen, teknolojik gelişmeler doğrultusunda ülkemizin ihtiyaçlarını etkin bir şekilde karşılamaktır.

Trusted partners & clients
TEAM MEMBERS

Our team members

Bibendum posuere wisi iusto id cursus nonummy hendrerit dolor sit dui asperiores? Urna donec, diamlorem ante, ullamco tempus nostra.

Jane Doe

DIRECTOR, CEO

Miley Jackson

BUSINESS AGENT

ARAYIN